alt Reforma PiS-u sprawiła, że gimnazjum powoli przechodzi w zapomnienie, ale w dalszym ciągu mamy dwa roczniki młodych Polaków, którzy chodzą do gimnazjów. Bez dwóch zdań są to osoby, którym konto bankowe może nie tyle się należy, bo to byłoby dziwne twierdzenie, ale jednak można śmiało powiedzieć, iż gimnazjaliści są jak najbardziej takimi młodymi ludźmi, którzy są w stanie zrobić użytek z konta! Niech rodzice sobie nie myślą, że ich pociecha jest na tyle mało dojrzała, iż nie poradzi sobie z utrzymaniem takiego konta.

 

Bardzo często rodzice mają wątpliwości, ale pamiętajmy o jednym - przecież tak czy siak wszystko będzie pod kontrolą. Będziemy mogli każdego dnia przeglądać stan konta, więc jeżeli nasza pociecha będzie wydawała za dużo pieniędzy, to będziemy mogli w porę zareagować. Co jak co, ale to właśnie konto bankowe sprawia, że nasza pociecha uczy się wartości pieniądza. W żadnym razie nie może dojść do takiej sytuacji, w której nasza pociecha, już po wejściu w dorosłość, nagle uświadomić sobie jedno - najzwyczajniej w świecie nie jest przystosowana do życia, bo nawet nie miała w swoim dzieciństwie prostego konta w banku.

Więcej na https://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-standardowe/konto-20/konto-20.html

Trzeba wziąć również poprawkę na to, że konto dla młodych to wspaniała okazja do tego, aby najzwyczajniej w świecie zaoszczędzić trochę pieniędzy. Gotówka ma do siebie to, iż bardzo szybko się rozchodzi. W przypadku posiadania pieniędzy na koncie bankowym, płacenia kartą płatniczą, jakby nie patrzeć pokusa będzie o wiele mniejsza.

Nie można nie zwrócić również swojej uwagi na to, że przecież bardzo często takie konta są całkowicie darmowe. Po prostu banki dobrze wiedzą, iż lepiej trzymać takiego młodego klienta, nie zarabiać na nim za wiele, ale przynajmniej mieć pewność, że gdy już dorośnie, będzie miał o nich dobrą opinię. I założy konto właśnie u nich.

Nie jest powiedziane, że każdy gimnazjalista powinien mieć konto w banku, ale niech po prostu rodzice nie sądzą, iż jest to coś takiego, co kategorycznie mogą sobie darować. Przecież jest XXI wiek.